Чудна светлина и звук синоќа ги остави битолчани без спиење (Видео)

На социјалните мрежи се шири видео од безбедносна камера од Битола, на кое е снимена чудна светлина и звук минатата ноќ – нешто налик на гром, иако синоќа во Битола паѓало снег.

Видеото предизвика голем број коментари, а никој точно не пишува за што станува збор.

Погледнете во продолжение:

-Не е баш за зафрканции беше страшно голема бука и јака зеленкаста светлина каде што следеше уште два пати но со послаб звук а беше најавено дека некоја комета се приближува можеби е тоа но за чудо ни една од ТВ куќи ништо не кажаја да знаеме што се случи – пишува во еден од коментарите.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.