Центapoт за безбеднocни иcтpaжyвања одpжа диcкycиja за евpoпските безбеднocни пpeдизвици и закани

Центарот за безбедносни истражувања (ЦБИ) организираше настан под наслов „Дискусија за европските безбедносни предизвици и закани“.

Извршниот директор на ЦБИ, доц. Д-р Александар Нацев, се осврна на асиметричните методи на влијание во изборниот процес, a Рабин Седрак, специјален советник на ЦБИ за анти-тероризам, зборуваше за терористички закани, стратегии и тактики анализирајќи ги научените лекции од Блискиот исток.

На настанот присуствуваат голем број претставници на дипломатскиот кор, колеги истражувачи од сродни организации на Блискиот исток и домашни експерти и практичари за безбедност.

Настанот беше организиран во согласност со сите безбедносни мерки и протоколи за заштита од Ковид-19.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.