Цели чопори кучиња шетаат низ Прилеп, а се ветуваше решавање на проблемот (ФОТО)

Доаѓа лето и доаѓа истиот проблем во центарот на Прилеп. Цели чопори кучиња се шетаат насекаде, а неретко се и закана за луѓето.

Иако општинските власти ветуваа решавање на овој горлив проблем, сеуште нема изглед дека тоа за брзо ќе се случи.

Ова е редовна слика деновиве во централното градско подрачје, но и во населбите “Точила” и “Марино маало”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.