Хит видео на Бојко Борисов и Алексис Ципрас: “Качи се да те вози Б’лгарин, е така, стави си коланчето”

Бугарскиот премиер Бојко Борисов му беше личен возач на својот грчки колега Алексис Ципрас. Тој го пречека во Бугарија и го седна на предното седиште од џипот, од каде го однесе до местото каде што е планирано да помине интерконекторот за природен гас меѓу Грција и Бугарија.

– Качи се да те вози Б’лгарин, е така, стави си коланчето. – му се обрати Борисов на Ципрас.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.