(Фото) “Чудо од машина на прилепските улици”

“Лимузина” каква за жал често се гледа низ улиците во Прилеп.

Наш читател ни испрати фотографии од еден ваков ендемски вид кој е забележан во строгиот центар на градот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.