(Фото) Тетоважата на овој американски полицаец го привлече целото внимание на светот

Фотографијата од американскиот полицаец на пpoтестите во Хјустон, на чија подлактица се гледа тетоважа на која со кирилично писмо пушува “Русија”, предизвика бypни реакции во американската јавност.

Полицаецот ги поздравува афроамериканците кои учествуваат на протестите- за разлика од своите колеги.

Тој момент беше забележан и објавен на социјалните мрежи. Името на рускиот град не може точно да се види од фотографијата- видлив е само крајот – “овск”.

Корисниците на социјалните мрежи започнаа да се шегуваат и да викаат дека постои “руско масло” во пpoтecтите кои се случуваат во Америка.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.