(ФОТО) Силно невреме попладнево во Македонија – град ги покоси насадите

Денеска околу 14 часот силно невреме ја погоди Преспа, пропратено со град.

Невремето најизразено било во деловите на Јанковец, селата Болно и Избишта. Забележани се штети на јаболката од овој неочекуван град кој што падна сред бербата.

Првичните информации се дека јаболките ќе претрпат големи штети од ова невреме.

Од невремето фотографија објави познатиот метеоролог Славчо Попоски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.