(Фото) Протоколот на Влада повторно се пocpaмоти: Овој пат го згрешија знамето на Чешка

Владата повторно направи гpeшка со симболи на друга држава. На средбата Министерот за правда со чешката делегација, знамето на Чешка беше свртено наопаку. Но овојпат, барем ги погодиле боите.

За да биде уште полошо, ова не е прва, ниту единствена греша. Неодамна аместо австриското беше поставено знамето на Латвија на средба со премиерот на Австрија, а потоа на социјалните мрежи го згрешија знамето на Бугарија во пост во чест на три години од потпишување на договорот за пријателство.

Во очекување сме кога некој претставник на Швајцарија ќе го пречекаат со знамето на “Црвен крст”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.