(ФОТО) Ова е убавицата која го освои срцето на Путин

Владимир Путин, претседателот на Руската федерација го прослави 66 роденден, но и понатаму е омилен меѓу жените во РУсија, пишува “Glossy”.

Многу дами кои се нашле во негова близина биле воодушевени од рускиот Казанова, но една од нив успала да го освои неговото срце.

Станува збор за светската шампионка во гимнастика, АЛина Кабајева.

Се шпекулира дека рускиот претседател долго време е со 34-годишната гимнастичарка и дека бракот со Људмила “пукнал” токму поради тоа.