(Фото) Ново предвидување на Симпсонови: Еве како ќе изгледа Америка на 20-ти јануари 2021 година

Еден од авторите на Симсонови реагираше на сугестијата дека неодамнешната епизода “ја предвиде” инаугурацијата на Џо Бајден.

Хит серијата “предвиде” многу настани, меѓу кои и изборот на Доналд Tpaмп за претседател на САД и тоа неколку децении пред тоа нависитина да се случи во реалноста.

По нередите кои се случија минатата недела во Капитол Хил, некои фанови на Симпсонови трврдат дека серијалот направи ново “пророштво” во епизодата од 1996 година – “Денот кога населението исчезнува”.

Еден од авторите на Симпсонови, Ал Џин, се надева дека овој пат Симпсонови ќе “погрешат” за прв пат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.