(Фото) Не била само една улица: Прилепски улици како во Африка

Oткако жителите на улицата “Тоде Дупјачанец” ни испратија фотографии од катастрофалната состојба во која се наоѓа улицата, фотографии пристигнаа и од жители од улицата “Братство единство”.

Кал и вирови се секојдневие и на жителите од оваа улица која се наоѓа на околу 800 метри од строгиот центар на Прилеп.

Жителите велат дека проблемот го имаат цели 30 години и бараат итно асфалтирање на улицата од локалните власти.

Фотографии пристигнуваат и од други улици од сите градски населби и за истите ќе апелираме во периодот кој следи.

Во продолжение погледнете ја уште еднаш веста за улицата “Тоде Дупјачанец”:

Децата не можат да одат на училиште, невозможно е да се движиш пешки: Улица во 21 век во Прилеп (Фото)


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.