(Фото) Мила имала 340 килограми: Не можела да се движи сама- ослабела 268 килограми, погледнете како изгледа денес

Кога Мила Кларк се појави во емисијата “Мојот живот со 300 килограми”, без двоумење беше сместена во категоријата на најтешки учесници на ова шоу. Со 340 килограми, ништо не можела да прави сама.

Тежината ја спречувала дури и да се исправи во креветот, па децата биле постојано покрај неа.

Во очај се пријавила на емисијата, верувајќи дека само познатиот Др. Нау може да и помогне. Зависноста од храната на Мила и го уништуваше секој напредок, а тоа и предизвика и големи расправии со Др. Нау.

Нејзината бopба траеше три години. По губењето на првите килограми и беше ставен бajпac на желудникот, а потоа се забрза процесот на слабеење.

Денес Мила има 71 килограм. Изгубила 269 килограми. Помина низ три опepaции за отстранување на вишокот кожа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.