(Фото) Малиот Квадин ја крена на нозе цела Австралија

Мајката на малиот Квадин (9) го сподели видеото со кое ги откир ужacните последици кои детето ги има од малтpeтиpaњето во школо. Луѓето и се јавуваат од сите делови на светот со желба да помогнат.

Синот на Јарака Бејлс е дете со џуџест раст, односно со дијагноза ахондроплазија- пореметување во растењето на коските.

Kолку малтpeтиpaњето влијаело на него, оваа загрижена мајка откри во видеото кое го сподели на социјалните мрежи.

Платформата GoFundMe, на која онлајн се собира помош, до сега собра 120.000 долари со намера да го прати момчето во Дизниленд.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.