(Фото) “Злато да бараа, досега ќе го најдеа”: До лето дупкава ќе слави роденден

Речиси 8 месеци стои преграден просторот каде се вкрстуваат улиците “Вера Циривири” и “Борка Талески” во Прилеп.

Жители од овој дел на градот повторно ни испратија фотографии и велат: “Злато да бараа, досега ќе најдеа”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.