(Фото) Го видел ли некој пензионерот Киро од Крушево?

Цели седум дена го нема 64-годишниот Киро Пупуноски од Крушево.

Семејството го пријавило случајот во полиција, но сега бара помош и од граѓаните кои можеби некаде ќе го сретнат пензионерот Киро, кој боледува од деменција.

– Роден е на 20 март 1958 година. Се вика Киро Пупуноски, а ова е неговата фотографија. Киро е пензионер, а последниве 3 години боледува од деменција. Секоја корисна информација да се сподели со ќерката Билјана Чонеска од Крушево – велат од семејството Пупуноски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.