(Фото) Брод кој “лебди” снимен во Англија: Се работи за редок феномен

Брод кој лебди над водата, ретка “оптичка мамка”, беше фотографиран во близина на Англија.

Дејвид Морис, авоторот на оваа снимка, вели дека бил изненаден кога забележал како огромен танкер лебди над водата недалеку од Фолмаут, во областа Корнвол.

Се работи за оптичка илузија позната како горен мираж, пишува англиски “Гардијан”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.