(Фото+Видео) Драма во Скопје за време на полициски час

На 08.04.2020 во 19,00 часот на ул.“Дими Хаџи Димов“ во Скопје пронајдени биле три лица – мигpaнти: Ј.Б.(24) од Сирија, К.Б.(33) од Палестина и Р.М.(35) од Мароко. Тие биле приведени во Полициската станица Кисела Вода, за понатамошна постапка.

Видео: Ја Сакам Македонија


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.