Фатен 32-годишен битолчанец кој кpaдел по викендици

На 25.03.2023 полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода М.К.(32) од Битола.

Тој се сомничи за извршени две тешки кражби во викендици во битолско од каде биле одземени предмети, кои се пронајдени и вратени на сопствениците,а по документирање на настанот против сторителот ќе следува соодветна пријава – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.