Фантазија: Xoтел на гpaнки од дрвja, дocтапен само за гости со длабок џеб (Фото/Видео)

Затскриен од маѓепсаната крошна на дождовни шуми и поврзани заедно со мрежа на патеки за џунгла, ресортот „Кемала“ во Тајланд е светско чудо.

Ентериерот е инспириран од приказните, културите, традициите и начинот на живот на четири групи фиктивни антички доселеници во Пукет.

Нивните карактеристики се рефлектираат во сите елементи на вилите и колибите, вклучувајќи ја архитектурата, мебелот, украсните парчиња, па дури и текстилот.

38 Вили за базени на Кемала се достапни само са оние со длабок џеб, но ако се резрвира многу порано, имате можност да бидете дел од овој вистински рај на дрва.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.