Уaпceн уште еден политичар: Нема да ви се верува каде ги криел парите

Сенаторот Чико Родригез, сојузник на бразилскиот претседател, беше yaпceн поради откако му била пронајдена поголема сума на пари во долната облека. Тој инсистира дека не е видновен и дека не правел ништо незаконито.

Полицијата најпрво пронашла 10.000 бразилски реали (1.781 долари) и речиси 6.000 долари во сефот на куќата на сенаторот, а според полицискиот извештај, еден од полицајците забележал нешто необично на сенаторот.

“Во гаќите криел 2.600 долари. Кога по трет пат го прашав дали има сокриено пари во долната облека, тој се налути и изваде уште банкноти – вкупно 3.000 долари”, стои во извештајот на полицијата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.