УЈП го посети “Комфи Ангел” (Фото)

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, денеска ја посети прилепската компанија “Комфи Ангел”.

“Компанијата „Комфи Ангел“ од Прилеп и нејзиниот менаџерски тим предводен од Ирена Јакимовска, се денешни наши домаќини.

Оваа фирма има неделно производство над 400.000 единици, вискоквалитетни перници, јоргани, заштитници за јоги, вреќи за спиење и постелнини со врвен квалитет кои се пласираат во над 30 земји во светот. Менаџерскиот тим на Комфи Ангел, се одличен пример дека и во специфични услови ако се умее може да се обезбеди одржлив раст на продажбата, да се креираат можности за зголемување на производството и отворање на нови работни места.

На денешниот состанок заеднички ги разгледавме потребите што оваа дејност ги има. Преку контуинирани посети, разговори и дијалог со даночните обврзници, креираме услови за раст и развој на домашното производство, а со тоа создаваме услови и за економскиот раст”, напиша Лукаревска на ФБ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.