Уште само 200 карти во продажба: Голема стенд-ап турнеја на Бојан Велевски: „Све ли ја да мислам?!“

Актерот Бојан Велевски прави голема стендап турнеја низ десет градови во Македонија.

Познато е дека Бојан потекнува од Прилеп, па затоа и премиерата на новото шоу е закажана токму овде, во Марко Цепенков на 13ти (среда) септември во 20ч. Карите и оваа година се симболични 200ден, а може да се купат во Арт кафе Апореа.

„Прилеп е мојот град. Градот од каде што носам потекло и по мајка и по татко. Затоа и тргнувам од тука, од моите корени, а ќе завршам таму каде шо се родив – Скопје. Два пати ја наполнивме салата минатата година, не се сомневам и овој пат во поддршката од прилепчани“, открива Велевски.

Остануваат помалку од 200 карти до овој момент во продажба во Апореа. Побрзајте, реприза нема да има.

Ова е атмосферата од последното гостување на Бојан во Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.