Утре сите во сала: Прилепчани целат на нова победа!

Eкипата на Мега Баскет утре со почеток од 19:00ч. во спортската сала на ООУ “Добре Јованоски” во Прилеп, ја дочекува екипата на Тетекс.

Прилепчани во досегашниот дел од првенството во Третата кошаркарска лига имаат 5 од 5 победи и се најсериозен кандидат за пласман во повисок ранг на натпреварување.

Од клубот ги повикуваат сите љубители на кошарката да ги поддржат младите кошаркари, со цел да стигнат до уште една победа.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.