Урнебесно видео: “Човек со знаме ги регулира возовите во Прилеп”

Рампата на железничкиот премин кај железничката станица во Прилеп веќе подолг период не работи, иако возачите постојано апелираат проблемот да се реши.

Ситуацијата е особено драматична и опасна во текот на ноќните часови, но за среќа досега се нема случено некоја нecpeќа.

Наместо да ја поправат рампата, еве како од Македонски железници го регулираат железничкиот сообраќај во Прилеп:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.