УЖ заврши две тури со велосипед во еден ден. Атмосферата одлична

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа Светскиот ден на велосипедизмот.

-Денес е Светскиот ден на велосипедизмот. По тој повод првата утринска тура на УЖ ОК Прилеп, од Прилеп – С.Коњари помина во прекрасно расположение, напиша на Фејсбук претседателката на УЖ ОК Прилеп, Ирена Стерјовска.

– И попладневната рута на УЖ ОК Прилеп, на релација Прилеп – Лагово придонесе за позитивна енергија и ведрина која не задолжи за повторно дружење со велосипеди. Денешниот Светски ден на велосипедизмот дефинивно придонесе за менување на менталитетот во интерес на здравјето, животната средина како и добар избор за спортување и рекреација.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.