Уживање! Сите 100 погодоци на Пандев во Сериа А во едно видео

Италијанскиот фудбал се поклони уште еднаш пред најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.

„Гранде Пандев“ успеа да се запише во „Клубот 100“ во Серија А, уште еднаш потврдувајќи ја класата која ја носи со себе почнувајќи од Анкона, па преку Лацио и Интер до Наполи и Џенова на италијанската фудбалска сцена.

Сите 100 гола на Пандев во Серија А уште еднаш низ 12 минути… Сите убави моменти кои засекогаш ќе останат забележани како значаен дел од кариерата на капитенот на македонската репрезентација.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.