Убавина која освојува! Снежна идила од манастирот Свето Преображение во село Зрзе (Фото)

Maнастирот Свето Преображение во село Зрзе е убав во текот на целата година, но зимата и снегот го прават вистински рај на земјата.

Ваква убавина вреди да се посети секогаш…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.