Типyвajте на “Медена земја” да добие Оскар: Моцарт ви нуди можност за добивка!

Македонскиот филм „Медена земја“ е во трка за “Најдобар филм од странско потекло“ и “Најдобар документарен филм” на овогодинешните Оскари.

Доколку ова е вашиот фаворит Mozzart ви нуди можност да одиграте, а квотата за тоа е 32.00.

Па така за одиграни на пример 50 денари, ќе можете да освоите 1.600 денари.

Погледни го комплетниот Оскари 2020 специјал на следниот ЛИНК


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.