Тешка cooбpaќајна нecpeќа на патниот правец Прилеп-Кавадарци: Превртени комбе и камион (ВИДЕО)

Сообраќајна несреќа претпладневно се случила на патниот правец Прилеп-Кавадарци, помеѓу населените места Ракле и Радобил.

Превртени се две возила, комбе и товарен камион, а сообраќајот се одвива отежнато.

Од АМСМ информираат дека од 11:35 часот едната коловозна лента на патниот правец Кавадарци – Прилеп пред превој Плетвар е пуштена за сообраќај.

Засега нема информации за повредени или жртви.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.