ТВИТ НА ДЕНОТ: “Прилеп добива нови регистарски таблички??”

Tвитерџиите одново прават сеир за премиерот Зоран Заев, после изјавата во Прилеп дека се наоѓа во Полошкиот регион.

“По посетата на двојазичен Прилеп од Полошкиот регион, редно е регистарските таблици да бидат ППП (полошки Прилеп)”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.