Твит на денот: “На ФИНКИ ќе се учи само еден предмет”

Најавената образовна реформа, во која меѓу другото се предвидува спојување на предметите историја и географија во еден, со денови ја бранува јавноста.

Твитерџиите распалија во свој стил:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.