Сугарески, Талевски и Николоски беа на трибина со СДСМ на овој стадион и ова не го забележаа? (Фото)

Стадионот со вештачка трева во населбата “Типски” во Прилеп секојдневно се уништува

Искршени столчиња, руинирани соблекувални, отпадоци….

Стадионот беше изграден во 2014 година, а на него тренираат учениците од Спортската академија при Гимназијата “Мирче Ацев”.

Жално е што се вложуваат пари, се гради и создава нешто убаво, а потоа поради негрижа истото се уништува.

Владеачката СДСМ пред десетина дена тука одржа партиска трибина, а на истата беа пристутни градоначалникот Илија Јованоски, пратеникот Миле Талевски, директорот на царина Горан Сугарески и вицепремиерот Љупчо Николовски.

СДСМ вечерва со трибина во Прилеп: Во химната го немаше Гоце Делчев – Затоа ли рејтингот им е 1,1%? (Видео)


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.