Сугарески пред 3 години: “Експресниот пат Прилеп -Градско ќе ја развие Пелагонија” (Видео)

(14 мај 2018 година) “На мое огромно задоволство започнуваме со изградба на еден од најкрупните капитални проекти, изградба на најзначајната патна артерија во регионов, која долго време беше барана од граѓаните”, рече Сугарески, останатото е историја….

Три години подоцна се смени само делот од говорот со Република Македонија, се’ останато е исто, односно патот го нема, а прилепчани, битолчани и секој залутан низ овие неповрзани краишта, се уште мака мачи да го помине Плетвар и да стигне до Велес и Скопје.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.