Сугарески: “По мизерија живот сме први во Европа?” (Видео)

Секогаш е интересно да се направи споредба што рекле, а што прават оние кои во минатото претендирале да станат власт, а денеска се веќе на таа позиција.

Актуелниот министер за транспорт и врски, Горан Сугарески, беше координатор на пратеничката група на СДСМ во Собранието и беше препознатлив по неговите енергични критики до тогашната власт на ВМРО-ДПМНЕ.

Денеска, после 2 и пол години откако СДСМ ја презеде власта, интересно е да се потсетуваме на изјавите и критиките од нивните функционери.

Еве една таква, па читателите нека проценат што денес е поразлично, или променето:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.