Србите знаат убаво да си поминат дури и кога чекаат со часови на македонски граничен премин: Оро и чочеци на Табановце (ВИДЕО)

Долгите чекања на граничниот премин Табеновце за влез и излез од земјава за одмор кон Грција беше повод за чочеци и ора на граничниот премин Табановце. Имено голема група на српски граѓани чекањето го претворија во забава.

Наместо свирење со автомобилски сирени, тие пуштаа музика и се забавуваа на граница. На социјалните мрежи кружи видео во кое се гледа како се забавуваат додека чекаат да продолжат кон Грција.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.