Сообраќајка на патот Србјани-Кичево: 16 годишна девојка од Прилеп изгубила контрола над мопедот и паднала заедно со сопатникот

На 13.07.2019 во 01,30 часот на локален пат за с.Србјани-Кичево, 16-годишна девојка од Прилеп, управувајќи мопед „Лонгија“ изгубила контрола и паднала заедно со сопатникот- 15-годишно момче од Прилеп при што се здобиле со повpeди и им била укажана лекарска помош во Медицински центар Кичево.

Увид на лице место извршила увидна екипа од ПС-Кичево.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.