Си го спаси сопствениот живот и ослабе цели 50кг, а сега Миле од Прилеп е поддршка и инспирација за битолчанецот Илија Петровски (Видео)

Се сеќавате ли на сторијата за 39-годишниот прилепчанец, Миле Тренчевски? Тој за еден месец загуби над 35кг, благодарение на комбинираниот медицински пристап и диететски режим во специјализираната болница “Жан Митрев”, a со тоа си го спаси животот.

Mиле во тешка животозагрозувачка состојба и телесна тежина од 170кг бил однесен во болницата на Д-р Митрев, каде животот буквално му беше спасен, а со придржување до препораките од специјалистите во болницата и напорни тренинзи, овој наш сограѓанин денеска тежи дури 50кг помалку.

Сега Миле е инспирација и за Илија Петровски од Битола кој по поминати 3 недели и изгубени над 20 килограми, веќе е подготвен да ги следи советите за исхрана во домашни услови – напишаа од болницата на ФБ.

-Тој беше хоспитализиран во сериозна здравстена состојба со прекумерна тежина и огромни тешкотии во дишењето. Сега се чувствува могу подобро и денес ја напушти клниката со ветување дека строго ќе се придржува на дадените препораки, велат од болницата на Д-р Жан Митрев.

Погледнете го неговото сведоштво во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.