СИТЕ ТАЈНИ НА СЕЛЕЧКА ПЛАНИНА НАД ПРИЛЕП: Ќе го оставите чаршиското кафе и технологијата и веднаш ќе се упатите во природа (ВИДЕО)

Живееме во време кога технологијата, забавите во клубовите и пиењето кафе во центарот на градот ни е поважно од било што, а притоа забораваме на природните убавини со кои Македонија изобилува насекаде.

Една таква рајска убавица е и Селечка планина во Прилеп. Нејзиното зеленило се белите дробови на градот и нешто во што треба почесто да уживаме.

Случајно наидовме на една интересна авантура на Јутјуб, каде во траење од 30-тина минути се претставени дел од прекрасните предели на Селечка планина.

Погледнете го видеото со внимание и ќе видите што се’ сте пропуштале доколку не се движите често во природа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.