Силен земјотpec во Грција, се cтpece eдно од омилените туристички места на Македонците!

Земјотрес со јачина од 4,8 степени предмалку ја стресе Грција.

Според податоците од ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот е во близина на популарните краци во Грција, каде најчесто летуваат Македонците.

Потресот е на длабочина од два километри и на 19 километри од Неа Мудања.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.