Силва распали по Пикси: “Покажа непочитување! Следен пат подобро да не анализираат”

На медиумската конференција на српската селекција, новинарите го прашаа Стојковиќ за составот на Бразил и најавата дека ќе играат со четворица напаѓачи.

„Со четворица напаѓачи? Тогаш сме готови. Но кој ќе игра во одбрана?“ се насмеа Пикси.

Оваа изјава на Пикси предизвика и рекација од таборот на Бразил или поконкретно, столбот на тимот, Тијаго Силва.

“Ја видовме изјавата на нивниот тренер. Тој покажа непочитување. Ако подобро го анализираше нашиот тим, ќе видеше дека ретко примаме голови, без разлика на формацијата во која играме. Живееме во такво време што се брзо ви доаѓа. , особено на социјалните мрежи. Немаа ни шанса да постигнат гол на овој натпревар, нека не анализираат подобро следниот пат и нека разговараат со поголема почит“, изјави Силва.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.