Се застаклуваат дуќаните под стадион, а народот не знае чии се? (Фото)

Под северната трибина на градскиот стадион “Гоце Делчев” деновиве се поставува стаклена дограма за нов деловен простор.

Од општинските власти нема никакво соопштение кој ќе стопанисува со овој голем деловен простор, а граѓаните наголемо се интересираат.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.