Семедо го прати Рамос по пуканки: Твитерџиите го распнаа капитенот на Реал Мадрид (Видео)

Синоќешното “Ел Класико” кое се одигра во полуфиналето за Купот на Шпанија, заврши без победник 1:1. Реал Мадрид ќе има предност со гол на гости пред реваншот.

За време на натпреварот играчот на Барселона, Нелсон Семедо го излета Серхио Рамос, а светските медиуми и твитерџиите го забележаа овој старт на Рамос, кој заврши надвор од теренот, па го направија парче по Интернет.

Дел од коментарите на Твитер се: “Семедо го испрати Рамос назад во младинската екипа на Севиља”, “Семедо го врати Рамос назад на Бернабеу”, “Рамос сеуште го брка Семедо”….


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.