Секој викенд БК “АС” носи нова спортска радост во Прилеп: Матеј Чатлески злато, а Марко Петрески освои сребро на “Арена Купот” во Скопје (ФОТО)

На интернационалниот турнир “Арена Куп” Скопје 2023, што се одржа вчера на 28 мај во арената “Борис Трајковски”, а во организација на БК “Чаир” и “НБФ”, боксерите од БК “АС” Прилеп освоија златен и сребрен медал.

Матеј Чатлески го освои златниот медал, а воедно и пехарот за најдобар борбен пар, додека Марко Петрески го освои сребрениот медал.

Со овој најнов успех само продолжува континуитетот на освојување медали на БК “АС” од Прилеп, и е уште еден доказ дека клубот е вистински репрезент, како во Македонија, така и во странство, кога се работи за овој спорт.

Честитки за освоените медали и желби за уште поголеми достигнувања во престојниот период.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.