СДСМ: “Партиските вработувања во ЕЛЕМ виновни за скапата струја?”

Изјава на актуелниот министер за животна средина, Јани Макрадули од 2012 година:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.