Свират одличен рокенрол и се од Прилеп: Слушнете ја првата авторска песна на бендот The Schmucks (Видео)

Младиот прилепски бенд The Schmucks ја издаде својата прва авторска песна насловена како Chaos.

Дечките кои свират одличен рокенрол бендот The Schmucks го формираа во 2019 година и звучат одлично на секоја свирка.

Членови на бендот се: Михаил Јагуриноски – вокал и главна гитара, Кирил Трајкоски – ритам гитара,
Филип Ристески – бас гитара, Андриано Чолаковски – бас гитара и Дамјан Ристески – тапани.

Нивната прва песна е снимена во Matrix Studio, а продуцент на истата е Давид Нешкоски.

Уживајте во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.