Светски познатата пејачка ја промовира Голема Албанија? На Твитер објави провокација за целиот регион? (Фото)

Англиската пејачка со косовско потекло Дуа Липа на својот профил на Твитер објави карта на Голема Албанија.

„Ав – тох – тон придавка (на жител на место) домороден наместо да потекнува од мигранти или колонисти“, напиша 24-годишната музичка ѕвезда од светски глас, чии родители во 1992 година се преселиле од Приштина во Лондон, каде што таа се родила три години подоцна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.