Сариевски, Тоше, а сега малиот Ајдин од Босна и Херцеговина: Емотивна изведба на “Зајди, зајди” која ќе ве натера да заплачете (ВИДЕО)

12-годишниот Ајдин Османовиќ од Босна и Херцеговина со големи емоции ги пее стиховите од старите македонски песни и ги стопи срцата на цела Македонија.

Ако претходно го слушавте како ја пее “Јано Мори”, сега слушнете го и уживајте во неговата изведба на “Зајди, зајди”.

Претходно можеби само Тоше после Александар Сариевски, ја отпеал вака и со вакви силни емоции.

Видеото погледнете го ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.