Ромите во Прилеп ќе ви покажат како треба ако улицата не ви е асфалтирана (Видео)

Геге Демировски од Народната партија на Ромите денеска објави видео на својот Фејсбук профил, каде тврди дека ромското население во населбата “Три багреми” во Прилеп со свои средства си бетонира улица, за да си го олеснат секојдневното живеење.

Целото обраќање до јавноста на Демировски погледнете го во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.