РК Прилеп на гостување кај Тинекс Пролет: Велески и екипата ветуваат нова победа

РК Прилеп и гостува на екипата на Тинекс Пролет Скопје и ќе атакува на нова победа.

И двете екипи го заокружија првото коло со победа и три бода, а тоа би требало да биде и најава за одличен меч денес во Скопје. Тешко е да се каже кој ја носи улогата на фаворит, но прилепската екипа која е засилена со неколку нови играчи ветува нов успех во второто коло.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.