РК Прилеп доби зacилyвање од Австрија

Eкипата на Прилеп од денес е посилна за уште еден млад ракометар кој настапува на десната бековска позиција.

Хари е повратник во екипата на Прилеп, доаѓа од екипата на Фиверс (Австрија) има 17 години и се одликува со висина од 194цм.

РК Прилеп во првите три кола од ракометната Супер лига забележа две победи и еден пораз.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.